Katedra ekológie a environmentalistiky spolupracuje so ZŠ z Levíc v medzinárodnom projekte Erasmus+

Katedra ekológie a environmentalistiky Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci so Základnou školou, Ul. sv. Michala 42 v Leviciach realizujú medzinárodný projekt „Mysli globálne, konaj lokálne!“ v rámci výzvy Erasmus+. Ide o spoluprácu základných škôl zo Slovenska, Poľska, Talianska a Grécka so zameraním k trvalo udržateľnému rozvoju a environmentálnej výchove. Z našej katedry je tvorcom metodík a členom projektového tímu doktorand PaedDr. Peter Varga. Medzi významné aktivity projektu patrí tvorba environmentálneho kalendára, analýza teplôt vzduchu v každej krajine, tvorba komunitných záhrad, pozorovanie urbanistických a lokálnych problémov v mestách, analýza zmien krajiny v historických horizontoch, environmentálna migrácia, tvorba databázy ohrozených rastlín a živočíchov. Tímy z jednotlivých krajín sa budú v druhom roku projektovej činnosti zaoberať využívaním energie, odpadom a čiernymi skládkami, chemickými analýzami vody a pôdy.